Souhlas s používáním cookies

Tato webová stránka používá soubory cookies v rozsahu nezbytném pro řádný provoz našich webových stránek. Více informací.


csende
Search
MenuMENU

×

Aktuality

Informace k mimořádné události - závada ve výrobě kyseliny chlorovodíkové

14.10.2021

Ve čtvrtek 14.října došlo k v areálu firmy k závadě ve výrobě kyseliny chlorovodíkové. Výroba byla ihned zastavena, nicméně do ovzduší uniklo malé množství chloru ve zdraví neohrožujícím množství nejen pro naše zaměstnance, ale i pro obyvatele v okolí areálu. Operativním monitoringem v areálu a jeho okolí byl zaznamenán obsah chloru na hranici měřitelnosti. Detekční čidla v areálu nic nezaznamenala.

V souladu s předpisy, havarijním plánováním a dobrovolných dohod, byly o incidentu neprodleně zpraveny příslušné organizace - složky IZS, krajský úřad, Česká inspekce životního prostředí, v rámci nadstandardních dohod i ústecký magistrát prostřednictvím operačního střediska městské policie.

Vzhledem k omezenému rozsahu události a její zdraví obyvatel neohrožující povaze, nebyly využity prostředky k hromadnému informování obyvatelstva.  

Za případné nepříjemnosti - především za čichově zjistitelný nepříjemný zápach chloru - se dotčeným obyvatelům i všem dalším omlouváme. 

Zároveň si dovolujeme upozornit na linku bezpečí (tel.číslo +420 473 033 033), kterou provozujeme 24 hodin denně, a na které mohou občané kdykoli získat aktuální informace k mimořádným událostem.