news-h1.png, 1 kB

Lidé & Spolchemie

Komentované prohlídky Správní budovy SPOLCHEMIE ve Dnech evropského dědictví


30. 8. 2018

Chcete si prohlédnout historickou technickou knihovnu, ve které se nacházejí svazky z předminulého století a zachovalá studovna, kde sedával legendární ředitel Spolku Max Schaffner? Seznámit se s unikátní konstrukcí nejstaršího českého mrakodrapu z roku 1930, stojícího na Klíšském potoce? Poznat zblízka dobové technické vymoženosti, jako je potrubní pošta, stále funkční páter-noster stoupající do výše 44 metrů nebo centrální hasicí systém? Zajímá vás, co ztělesňuje šest soch Hugo Lederera nad vchodem? Ve dnech 8. - 9. září 2018 nás můžete navštívit a vše uvidět na vlastní oči.

Desetipatrová, 44 metrů vysoká budova je od roku 2014 Kulturní památkou. Historici architektury dílo drážďanské firmy Lossow a Kühne (proslavené stavbou nádraží v Lipsku) považují za nejmonumentálnější ukázku expresionistické architektury u nás, navazující na tradice severoněmecké gotické architektury.

Přestože správní budova za dva roky oslaví devadesátku, stále slouží svému původnímu účelu: sídlí zde ředitelství podniku. Z jejích oken můžete přehlédnout téměř celý areál SPOLCHEMIE.

Zaměstnanci podniku si pro návštěvníky v rámci projektu „Kasteláni SPOLCHEMIE“ připravili komentované prohlídky, které vám umožní seznámit se budovou. Součástí prohlídky je promítání historických fotografií a návštěva historické knihovny. Délka prohlídky je cca 30-40 minut a není nutné se objednávat, po vašem příchodu budete zařazeni do nejbližší skupiny.

  • Adresa: SPOLCHEMIE, Revoluční 1930, Ústí nad Labem
  • Dny Evropského dědictví ve SPOLCHEMII: 8. – 9. září 2018
  • Otevírací doba budovy: 10.00 – 16.00 hod
  • Termíny prohlídek: 12.00 – 15.30 po oba dny

Vaše SpolchemieBack to News
Menu