Společnost a okolí

Dlouhá tradice chemické výroby v Ústí nad Labem

Chemická výroba v Ústí nad Labem započala již v roce 1865. Město se díky ní rozrostlo a prosperovalo. SPOLCHEMIE byla a je důležitou součástí českého průmyslu a je významným zaměstnavatelem v regionu.

Stabilní, perspektivní a spolehlivý zaměstnavatel

Jsme významným zaměstnavatelem v Ústí i regionu. Pro zaměstnance a jejich rodiny představuje naše firma nejen sociální jistotu a materiální zázemí, ale také příležitost pro profesní uplatnění a růst. Díky velikosti a výrobnímu charakteru firmy nabízíme uplatnění v mnoha různých oborech, ať už jde o management, práci v administrativě, ve výzkumu a vývoji nebo ve výrobě.

SPOLUPRÁCE A PODPORA OKOLÍ

Chceme být pro město Ústí i region a jejich obyvatele dobrým sousedem. Náš management úzce spolupracuje s městem Ústí nad Labem i Ústeckým krajem. 

Podporujeme regionální aktivity a komunity. Od počátku akce jsme hrdým partnerem Ústeckého půlmaratonu, jehož trasa prochází i naším areálem, a generálním partnerem Závodu v handbike pro hendikepované sportovce. Půlmaraton je již tradiční akce, které se účastní i mnoho našich zaměstnanců.

Jsme důležitým partnerem každoroční kulturní a společenské akce Ústecké Vánoce a v roce 2022 i akce Ústecké Velikonoce, které jsou určeny pro širokou veřejnost. 

Náš program Minigranty  finančně veřejně podporuje sportovní, pohybové a vzdělávací aktivity v regionu. 

Spolupracujeme na Dnech evropského dědictví, v rámci nichž nabízíme možnost prohlédnout si unikátní interiéry naší správní budovy.

Podporujeme naše bývalé zaměstnance, nyní seniory, a to jak prostřednictvím finančních příspěvků na činnost jejich klubu, tak pomocí s organizováním akcí.

O naší spolupráci se školami více v sekci Vzdělávání.

Ústecký půlmaraton

V roce 2022 se koná již 12. ročník tohoto regionálního běžeckého závodu, kterému se přezdívá „Ferrari mezi závody„, protože zde díky rovné trati tradičně padají rekordy! 

Autor fotografie v hlavičce: Ladislav Faigl, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons