Spolchemie – generálním partnerem Ústeckých Vánoc 2020

7. 12. 2020
Hlavním partnerem letošních Ústeckých Vánoc bude letos Spolchemie – Spolek pro chemickou a hutní výrobu. Kvůli pokračujícímu výjimečnému nouzovému stavu ohledně epidemie Covid-19 jsou ale samozřejmě letošní vánoční trhy jiné, než byly doposud a konat se budou za přísných bezpečnostních a hygienických opatření. Na partnerství se dohodli ústecký primátor Petr Nedvědický a generální ředitel Spolchemie Daniel Tamchyna a předseda představenstva Pavel Jiroušek, kteří také podepsali příslušnou smlouvu o spolupráci. “Současná doba je extrémně náročná pro všechny a doléhá samozřejmě i na naše děti. Věříme, že udržení tradičních vánočních slavností, byť v omezené podobě, je velmi důležitým gestem. Vzkazem o tom, že i v těžké době umíme držet při sobě jako jednotlivé rodiny i občané našeho města,” popsal důvody partnerství Spolchemie s magistrátem ředitel firmy Daniel Tamchyna.

„Jsem velice rád, že se i letos přes všechna opatření podařilo uspořádat tradiční Ústecké Vánoce. V této těžké době je partnerství se Spolchemií ještě cennější než dříve. Doufám, že si návštěvníci celou akci náležitě užijí, letos si to všichni opravdu zaslouží,“ poznamenal primátor Petr Nedvědický.

Děti s rodinami bohužel letos přišly o tradiční společné rozsvícení vánočního stromu na konci listopadu, které by znamenalo zvýšené riziko koncentrace osob. V dalších dnech pak bude strom rozsvícen již tradičně společně s veřejným osvětlením.

Opatření se dotýkají i prodeje. Prodejní stánky umístěné na Lidickém náměstí budou mít minimální a nadstandardní rozestupy čtyři metry, na dvoumetrové rozestupy kupujících i návštěvníků budou dohlížet městští strážníci a pořadatelská služba. Stánky s občerstvením budou mít podmínku, že je možné si např. svařák nebo klobásu, odnést v obalu domů. Když se pravidla změní, stánky budou dodatečně osazeny stoly ke konzumaci na stání. V případě uvolnění zákazu konzumace nápojů, budou tak podávány pouze do jednorázových obalů a nebo do hrnků, které si sám návštěvník donese.

Kulturní program je připraven dle původního návrhu, ale za současných opatření nemůže být aktivován. V případě uvolnění zákazu zpěvu, kulturních akcí nebo při udělení výjimky na vánoční trhy se ale program opět může operativně a ihned rozjet. Vánoční atmosféru zatím nicméně do té doby nahradí pouze reprodukované hudba či hudba bez zpěvu.

Program a aktuální informace budou jsou zveřejňovány na webu www.usteckevanoce.cz a mohou se měnit dle aktuálních opatření.