Spolchemie rozšiřuje své výrobkové portfolio o speciální aditivum pro nátěrové hmoty DECIDOL™

V rámci strategické spolupráce společností Spolchemie a Fortischem, které jsou součástí skupiny Kaprain, uvádíme na trh novou produktovou řadu speciálních aditiv DECIDOL™ (TMDD). Jedná se o rozšíření portfolia v oblasti produktů pro výrobce nátěrových hmot.

DECIDOL™ je povrchově aktivní látka na bázi acetylalkoholu používaná hlavně jako smáčedlo a odpěňovač. Výrobek zásadně snižuje povrchové napětí, vylepšuje smáčení povrchů včetně hydrofobních podkladů, reguluje tvorbu pěny a pomáhá stabilizovat viskozitu nátěrové hmoty. Aditivum je netoxické, neobsahuje silikony a je v souladu s REACH.

DECIDOL™ je dostupný jako samostatný produkt či jako roztoky v různých koncentracích rozpouštědel jako je monoetylenglykol (MEG) a propylenglykol (PG), které jsme schopni připravit dle požadavků zákazníků. Jednotlivé výrobky z produktové řady DECIDOL™ naleznou uplatnění v mnoha aplikacích, v nátěrových hmotách, tiskařských barvách, lepidlech, čisticích prostředcích a procesních kapalinách pro obrábění kovů.

„Jsme hrdí na to, že můžeme poskytnout našim partnerům v oblasti výroby nátěrových hmot nový produkt, který nejen komplementárně doplňuje naši nabídku pojiv, ale i podtrhuje naši připravenost vyvíjet pro naše zákazníky výrobky na míru“, říká Ing. Lukáš Bartek, Ph.D., ředitel SBU Specialit.