Výzkum & Inovace

Oblasti výzkumu a vývoje

Inovace jsou pro nás samozřejmostí, vyvíjíme nová řešení pro naše zákazníky a optimalizujeme naše technologické procesy.

Výzkum se odehrává ve třech R&D centrech

150 expertů ve výzkumu a vývoji

Naši odborníci ze tří výzkumných týmů spolupracují na vývoji inovativních řešení v souladu s nejnovějšími trendy na trhu a požadavky zákazníků. Sledujeme environmentální trendy i legislativní požadavky. Zabýváme se aplikovaným i experimentálním vývojem.

Více než 70 patentů a řada aktivních přihlášek

Aplikovaný výzkum je zaměřen například na náhradu bisfenolů, vývoj halogenových retardérů hoření v epoxidových  pryskyřicích nebo na zvýšení podílu ekologicky šetrných a obnovitelných zdrojů. SPOLCHEMIE se může chlubit více než 70 platnými patenty a řadou aktivních patentových přihlášek.

Výzkumné centrum SYNPO

Naše moderní výzkumné centrum SYNPO Pardubice se již přes 70 let orientuje na výzkum a vývoj syntetických pryskyřic. Má více než 120 zaměstnanců a je akreditovanou laboratoří. 

Nezávislé certifikace a analytická měření

Naše dceřiná společnost SYNPO disponuje akreditovanými laboratořemi, které našim zákazníkům poskytují nezávislé certifikace a analytická měření. V rámci experimentálního vývoje zajišťuje také zaváděcí, malotonážní či speciální výroby. Nezávislé výzkumné činnosti poskytuje i třetím stranám. Všechny týmy pracují každoročně na více než padesáti projektech technického rozvoje a zároveň flexibilně reagují na konkrétní zákaznické požadavky.

Máte dotaz nebo zájem o spolupráci?

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů a udělujete nám souhlas s jejich zpracováním.