news-h1.png, 1 kB

Lidé & Spolchemie

Unikátní možnost navštívit nejstarší český mrakodrap, kterým je správní budova ústeckého Spolku pro chemickou a hutní výrobu - SPOLCHEMIE bude mít veřejnost u příležitosti Dnů evropského dědictví ve dnech 3. a 4. září 2016. Významná evropská chemička tak letos nabídne u této příležitosti prohlídku svého sídla s komentovaným výkladem, včetně prohlídky unikátní technické knihovny zachycující 160 let historie chemie v Rakousko-Uhersku a Českých zemích.

Proti simulovanému požáru pryskyřice ve významné ústecké chemičce Spolchemie zasahovali včera v rámci plánovaného cvičení podnikoví i ústečtí a drážní hasiči. "Spuštěny byly ochranné vodní stěny, prověřen dosah závodního rozhlasu a svolána byla i celá havarijní komise chemičky. Cvičení jsme vyhodnotili jako úspěšné a drobné nedostatky poslouží ke zlepšení naší podnikové protihavarijní a protipožární prevence," zhodnotil akci výrobní ředitel a předseda havarijní komise Spolchemie Jan Dlouhý.

Vzorky špičkových a unikátních výrobků pro stavební chemii pocházející z vlastního vývoje a výroby Spolku pro chemickou a hutní výrobu – SPOLCHEMIE si mohou nyní zájemci prohlédnout a prostudovat v mezinárodní knihovně materiálu matériO v Praze, Paříží i v Bruselu. Databáze a vzorkovna matériO Prague obsahuje tisíce specifických a inovativních materiálů a technologií, které ke své práci využívají architekti, designéři, stavitelé, ale i studenti. Mají díky tomu přehled o nejnovějších trendech i výrobcích využívaných ve stavebnictví, nábytkářství, ale i celé řadě dalších oborů.

SPOLCHEMIE – Spolek pro chemickou a hutní výrobu, se stal letos opět oficiálnímpartnerem Ústeckého půlmaratonu 2016. V termínu letošního závodu bude finišovatdostavba nové membránové elektrolýzy a tým Spolchemie je připraven udělat maximum prozajištění hladkého průběhu akce. Velká část závodu se totiž opět poběží přímo továrnímareálem. Tříkilometrový úsek v blízkosti moderních výrobních zařízení jedné z největšíchčeských chemiček je zcela výjimečnou částí závodu a nabízí oproti ostatním městůmjedinečný zážitek. Large part of the race will take place directly in the premises of SPOLCHEMIE factory. During the three kilometers long section, participants will run in close proximity of state-of-the-art technologies and production facilities of one of the most important Czech chemical factories, offering both breath-taking sceneries and extraordinary experience at the same time, in comparsion with another major running events.

Přesně před 160 lety, 13. února 1856, se ve Vídni skupina šlechticů a podnikatelů rozhodla ustavit akciovou společnost pro vybudování továrny na výrobu uhličitanu sodného a chlorového vápna s názvem „Erste osterreichsische Aktiengesellschaft fur die Gewinnung chemischer und metallurgischer Produkte“ (Rakouský Spolek pro chemickou a hutní výrobu) s továrnou v Ústí nad Labem. Položili tak základní kámen dlouhé a úspěšné historii současné SPOLCHEMIE - Spolku pro chemickou a hutní výrobu.

Menu