news-h1.png, 1 kB

Tiskové zprávy

Post jednoho z největších exportérů Ústeckého kraje i celé České republiky potvrdil významný český výrobce umělých pryskyřic SPOLCHEMIE – Spolek pro chemickou a hutní výrobu v tradiční soutěži Exportér roku 2017. V celkovém objemu exportu v letech 1993–2016 se firma, která je držitelem řady vlastních patentů a certifikátů, umístila na 19. pozici mezi všemi velkými domácími exportéry. V objemu exportu za rok 2016 dosáhla pak na celkové 26. místo.

SPOLCHEMIE - Spolek pro chemickou a hutní výrobu, a. s. si dovoluje oznámit zahájení produkce ve své zbrusu nové membránové elektrolýze. S prvním spuštěním membránové technologie byla ukončena produkce v původní amalgámové elektrolýze. Nejmodernější technologie splňuje zcela a v předstihu legislativní požadavky Evropské unie.

SPOLCHEMIE si s hrdostí dovoluje oznámit, že její zodpovědnost v podnikání a ohleduplnost k životnímu prostředí byla letos již po 20. v řadě opět ohodnocena mezinárodním certifikátem Responsible Care. Prestižní ocenění získala jak samotná SPOLCHEMIE, tak i člen jejího holdingu, firma CHS Epi. Cenu udělovanou Svazem chemického průmyslu převzali na slavnostním večeru ředitel rozvoje Tomáš Loubal a technický ředitel Pavel Žák.

Pozitivním konsolidovaným provozním hospodářským výsledkem před odpisy a úroky (ukazatel EBITDA) ve výši 486 mil. korun skončilo loňské hospodaření významné domácí chemičky, ústecké SPOLCHEMIE - Spolku pro chemickou a hutní výrobu, a. s.

V současné době medializované vyšetřování a zadržení několika osob v souvislosti s případem společnosti Via Chem Group nemá souvislost s podnikatelskou činností Spolku pro chemickou a hutní výrobu, a.s. (Spolchemie) a nemá tak na její chod žádný vliv. Je nutné zdůraznit, že nikdo ze zaměstnanců společnosti není v souvislosti s touto kauzou zadržen ani obviněn. Policie ČR byla přítomna v prostorách správní budovy od 15. 1. 2016 za součinnosti zástupců společnosti a 17. 1. 2016 prostory společnosti opustila.

Menu