news-h1.png, 1 kB

Tiskové zprávy

Podpisem smlouvy o vzájemném partnerství potvrdily své odhodlání spolupracovat Vysoká škola chemicko-technologická v Praze a významná česká chemička SPOLCHEMIE - Spolek pro chemickou a hutní výrobu. Ústecká firma tak například bude se školou spolupracovat na podpoře jejích vzdělávacích a vědecko-výzkumných aktivit, nabídne studentům možnost odborných stáží či využití stipendijních a trainee programů. Smlouvu v Praze podepsal rektor VŠCHT Karel Melzoch a generální ředitel SPOLCHEMIE Daniel Tamchyna.

V důsledku extrémních klimatických podmínek (dlouhodobé silné mrazy) došlo v pátek 2.3. 2018 v odpoledních hodinách na provozu membránové elektrolýzy k technologické anomálii.

Post jednoho z největších exportérů Ústeckého kraje i celé České republiky potvrdil významný český výrobce umělých pryskyřic SPOLCHEMIE – Spolek pro chemickou a hutní výrobu v tradiční soutěži Exportér roku 2017. V celkovém objemu exportu v letech 1993–2016 se firma, která je držitelem řady vlastních patentů a certifikátů, umístila na 19. pozici mezi všemi velkými domácími exportéry. V objemu exportu za rok 2016 dosáhla pak na celkové 26. místo.

SPOLCHEMIE - Spolek pro chemickou a hutní výrobu, a. s. si dovoluje oznámit zahájení produkce ve své zbrusu nové membránové elektrolýze. S prvním spuštěním membránové technologie byla ukončena produkce v původní amalgámové elektrolýze. Nejmodernější technologie splňuje zcela a v předstihu legislativní požadavky Evropské unie.

SPOLCHEMIE si s hrdostí dovoluje oznámit, že její zodpovědnost v podnikání a ohleduplnost k životnímu prostředí byla letos již po 20. v řadě opět ohodnocena mezinárodním certifikátem Responsible Care. Prestižní ocenění získala jak samotná SPOLCHEMIE, tak i člen jejího holdingu, firma CHS Epi. Cenu udělovanou Svazem chemického průmyslu převzali na slavnostním večeru ředitel rozvoje Tomáš Loubal a technický ředitel Pavel Žák.

Menu